Turniej Tańca PRO-AM Future 2017 – relacja

18 lutego br. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się kolejna, trzecia już edycja turnieju tańca towarzyskiego Pro-Am „Future 2017. Także i tym razem Szczecin miał okazję gościć zarówno profesjonalnych tancerzy jak i niemniej utalentowanych amatorów. Przybyli byli nie tylko z Polski lecz i z zagranicy. Nie mogło zabraknąć dobrze rozpoznawalnych prowadzących: Iwony Pavlović (znanej jako jurorka programów Dancing with the Stars i Taniec z Gwiazdami), a także Marcina Jarczyńskiego (znanego środowiskom kulturalnym Szczecina konferansjera); I część turnieju prowadzona była przez tancerkę Kamilę Drezno. Również wśród sędziów znalazła się taneczna śmietanka towarzyska. Jednym z nich był czterokrotny mistrz świata i założyciel międzynarodowej sieci szkół tanecznych Dansinn – Michał Malitowski, z którym przedstawiciele Horyzontu mieli okazję porozmawiać.

Cały turniej podzielony był na dwie części. Podczas I, tak jak w zeszłym roku, tancerze pokazali swoje solowe choreografie. W II zaszczycili publiczność występami w parach. Kategorie eventu obejmowały: Multidance, General Dance i Scholarship; na każdą z nich składały się tańce standardowe i latynoamerykańskie. W trakcie przerw między kategoriami goście mogli skosztować przekąsek i rozkoszować się winem. Zachęcani także byli do niezobowiązującego tańca poza konkursem. W połowie II części odbył się pokaz mody szczecińskiej projektantki Dominiki Kujawy, co stanowiło dodatkową atrakcję wieczoru. Nie obyło się bez losowania nagród, w którym każdy mógł wziąć udział. Koniec zwieńczony był wspaniałym występem mistrzów polski w tańcach latynoamerykańskich i zarazem jurorów: Kingi Jureckiej-Fiksa i Marka Fiksy. Para zebrała wielki i zdecydowanie zasłużony aplauz.

Turniej okazał się być świetną okazją nie tylko na zdobycie prestiżu przez uczestników lecz także by ciekawie i miło urozmaicić sobie czas. Niesamowite emocje wyczuwalne były wszędzie, zachwyt i zgoła uroczysty klimat udzielał się wszystkim zebranym w Filharmonii, co zapewniło, że przeżycia z tego dnia będą niezapomniane. To właśnie atrakcje takie, jak ta sprawiają, że Szczecin tętni życiem, a pełne pasji osoby mają szansę się zaprezentować i inspirować innych.

This slideshow requires JavaScript.


Wywiady z Michałem Malitowskim oraz Kamilem Kuroczko – już w tym tygodniu na łamach Horyzontu! Rozmowę z Kamilą Drezno mogą państwo przeczytać tutaj.

 

Redakcja Administrator
Magazyn Kulturalny Horyzont – nieformalne pismo internetowe założone 5 września 2015 r. przez dziennikarkę, poetkę i kandydatkę do ZLP Oddział Szczecin Annę Jakubczak. Horyzont ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji, zachęcać do rozwoju osobistego i poznawania świata oraz dawać możliwość pokazania się szerszemu gronu poprzez organizowanie spotkań autorskich, wernisaży, slamów poetyckich i innych imprez kulturalnych we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Książnicą Pomorską, Starą Rzeźnią oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach.
follow me

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Share via