Oddział Kraków

W skład redakcji Magazynu Kulturalnego Horyzont wchodzą obecnie osoby z różnych części Polski. Główna redakcja mieści się w Szczecinie, do którego należy najwięcej redaktorów. Spotkania odbywają się w siedzibie Inku Szczecińskiego Inkubatora Kultury pod patronatem Związku Literatów Polskich Oddział Szczecin.  Do redakcji należą również osoby, które uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Magazyn Kulturalny Horyzont we współpracy z ośrodkami kultury i środowiskami artystycznymi, zajmują oni stanowiska m.in. recytatorów.


Marta Marek (Redaktor Działu Grozy) –  Pochodząca ze Śląska studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka kryminałów i kina grozy. W wolnym czasie amatorsko zajmuje się fotografią. Od września zajmuje się szeroko pojętą tematyką grozy w Redakcji Magazynu Kulturalnego Horyzont. 

 

 

 

 

  Małgorzata Kulisiewicz (Redaktor Działu Recenzji) – absolwentka filmoznawstwa i polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka esejów i recenzji filmowych, publikacji w prasie katolickiej i historycznej, realizatorka reportaży telewizyjnych, scenarzystka. Mieszka w Krakowie. Swoje opowiadania i wiersze drukowała w “Helikopterze”, na portalu “Pisarze.pl”, w “Gazecie Kulturalnej”, „Lirydramie” oraz w „Lamelli”, „Wyspie”, „Konspekcie”, „Dzienniku Polskim”, w Almanachu Poetyckim Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą metaforę” i „O złotą Metaforę Szczecińską”, w Almanachu IV Konkursu Poezji im. Juliana Tuwima, w kilku antologiach (E-Literaci, Wydawnictwo Signo, „Pisarze.pl”, Wydawnictwo „Puffin”, „Notes Poetycki, „Ogród Poetów”, „Metafora współczesności” Międzynarodowej Grupy Literacko-Artystycznej „Kwadrat”) oraz na portalu „Nowe Myśli”. Autorka tomiku poezji „Inni Bogowie”. Literacka strona internetowa na facebooku: „Małgorzata Kulisiewicz – strona autorska”.

 

 Magdalena Węgrzynowicz-Plichta (Redaktor Działu Kultura) – poetka, mgr socjologii, pedagog, redaktor, wydawca; urodzona w 1959 r. w Warszawie, mieszka w Krakowie; od 1999 r. do chwili obecnej redaktor naczelny Wydawnictwa IDEA; od 2004 r. prowadzi Wydawnictwo SIGNO; redaktor kwartalnika literacko-kulturalnego LiryDram; w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie prowadziła „Warsztaty twórczego pisania”.

Autorka siedmiu tomów wierszy: „Doznania” (1998), „Anemony” (2003), ,,Łaptaki” (2005), „Kalkomanie” (2007), „Pokolenia” (2009), „Miraże” (2014), „Artefakty” (2015), w przygotowaniu „Safoniana” „Imponderabilia” i „Pieśni”. Utwory z ww. tom. poetyckich tłumaczone były na język angielski, niemiecki, rosyjski i rumuński; prezentowane m.in. przez Bożenę Adamek, Aleksandrę Batko, Annę Dymną, Beatę Malczewską, Ewę Stolcman, Agnieszkę Szymszajner i Bartłomieja Cabaja

 

 

Aneta Czarnocka-Kanik (Redaktor Działu Sztuka/Wydarzenia) – urodziła się, mieszka i pracuje w Jastrzębiu-Zdroju. Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zawodowo związana z turystyką, PR, a obecnie marketingiem terytorialnym. Prywatnie żona i matka dwóch dorastających chłopców. Uwielbia spać i nade wszystko czytać do poduszki. Prócz męża i synów ma jeszcze dwie miłości: kota Hultaja i fotografię. Od kilku lat wraz z życiowym towarzyszem Maciejem realizuje pasję związaną z fotografią koncertową. Prócz tego dokumentuje lokalne wydarzenia, uwiecznia portrety i próbuje sił w reportażu. Jako członek Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” ciągle rozwija swoją pasję nie tylko poprzez warsztaty, szkolenia czy spotkania z autorytetami tej dziedziny sztuki, ale przede wszystkim realizując różnorodne projekty czy wymieniając myśli z innymi osobami „chorymi na fotografię”

 

 

Redakcja Administrator
Magazyn Kulturalny Horyzont – nieformalne pismo internetowe założone 5 września 2015 r. przez dziennikarkę, poetkę i kandydatkę do ZLP Oddział Szczecin Annę Jakubczak. Horyzont ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji, zachęcać do rozwoju osobistego i poznawania świata oraz dawać możliwość pokazania się szerszemu gronu poprzez organizowanie spotkań autorskich, wernisaży, slamów poetyckich i innych imprez kulturalnych we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Książnicą Pomorską, Starą Rzeźnią oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach.
follow me

Przeczytaj również:

Share via