Główny Oddział Szczecin

W skład redakcji Magazynu Kulturalnego Horyzont wchodzą obecnie osoby z różnych części Polski. Główna redakcja mieści się w Szczecinie, do którego należy najwięcej redaktorów. Spotkania odbywają się w siedzibie Inku Szczecińskiego Inkubatora Kultury pod patronatem Związku Literatów Polskich Oddział Szczecin.  Do redakcji należą również osoby, które uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Magazyn Kulturalny Horyzont we współpracy z ośrodkami kultury i środowiskami artystycznymi, zajmują oni stanowiska m.in. recytatorów.


Anna Jakubczak vel RattyAdalan (Redaktor Naczelny) – (1994) poetka, prozatorka, publicystka, redaktor naczelna Magazynu Kulturalnego Horyzont oraz organizatorka spotkań autorskich w Książnicy Pomorskiej. Studentka dziennikarstwa i zarządzania mediami oraz studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim.


Współpracuje ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich, Inku Szczecińskim Inkubatorem Kultury, Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach, portalem SilesiaYoung, Wydawnictwem Edgard oraz kilkoma polskimi zagranicznymi organizacjami.
Swoją twórczość publikowała w wielu antologiach, zarówno w Polsce i zagranicą. Jest stałą autorką w cyklu poetyckim The Year of The Poet, wydawanym przez amerykańskie wydawnictwo Inner Child Press, kierowane przez Williama St. Petersa. Wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie im. Jóżefa Bursewicza O Złotą Metaforę za wiersz Przypinka. Autorka tomu poetyckiego Ars Poetica (Londyn, 2013), w przygotowaniu kolejny tom Rozmowy nocą oraz powieść Wiatr nadziei. 

 

Agnieszka Paulina Maciejewska (Zastępca Redaktor Naczelnej oraz Kierownik ds. PR) – Urodzona 23 kwietnia 1993 roku, rodowita szczecinianka. Studentka Technologii Chemicznej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Asystentka w dziale promocji w Akademickim Radiu Pomorze. Miłośniczka muzyki, sztuki oraz kultury szeroko rozumianej pod tymi pojęciami. Otwarta na poszerzanie i odkrywanie kolejnych Horyzontów.

 

 

Anna Szawracka (Doradca ds. prawnych) – Urodziła się 9 lutego 1996 roku w Zamościu. Od 2015 roku studentka prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. Miłośniczka herbat Ahmad Tea, teatru, czarnego humoru, muzyki klasycznej i kotów. Jej życiową pasją (obok literatury) jest historia. Marzy o samotnej pielgrzymce do Santiago de Compostela. 

 

 

 

Małgorzata Hrycaj (Redaktor Działu Wydarzenia)- Urodzona w 1964r. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Nauczyciel akademicki, nastepnie logopeda. Mieszka i pracuje w Szczecinie, w każdej wolnej chwili ucieka do Kościeliska, gdzie odnalazła swoje “miejsce na ziemi”. Wiersze pisze odkąd skończyła 9 lat, jednak dopiero od kilku lat odważyła się nimi dzielić. Jest laureatką konkursów literackich, w tym jednego na utwór pisany prozą. Jej wiersze kilkakrotnie ukazały się w Poezja dzisiaj oraz w almanachach pokonkursowych. Wielokrotnie prezentowała swoje wiersze na spotkaniach poetów w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Sieradzu, m. in. na własnych wieczorach autorskich. Oprócz poezji, uwielbia taniec, muzykę i włóczęgi po górach. Określana jest mianem Poetki lirycznej, ważną rolę w jej twórczości odgrywa poezja miłosna.

 

Małgorzata Goluda – (Główny Grafik) – ZLP Oddział w Szczecinie, Studiowała na ZUT-cie, kierunek Wzornictwo. Obrona dyplomu licencjackiego w marcu 2013r. Podczas studiowania organizacja kilku wernisaży i wystaw surrealistycznych grafik w Szczecinie (http://sigma.blogx.pl/). Jest w trakcie przygotowywania kilku nowych serii prac rysunkowych. Ukończone serie wystawiane na wieczorach autorskich i innych imprezach, także publikowane w Internecie. Od roku 2013 uczennica szkoły tańca Abballu, zaś od 2016r. Kimama Dance Studio, o kierunku Tribal Fusion. Nieobcy jest jej także taniec Gotycki. W roku 2013 współpracowała z zespołem gotyckim jako grafik i tancerka. Taniec miała przyjemność zaprezentować niejednokrotnie w Szczecinie. Zamysł na szóstą publikację. Do dnia dzisiejszego wydała 5 TYTUŁÓW:

  • SURREALISTYCZNE GRAFIKI MAŁGOSI GOLUDY -Wydawnictwo FOKA Szczecin 2008 
  • DROGA tomik poezji wraz z grafikami – Wydawnictwo hogben Szczecin 2011
  • SZKOŁA CZASU- Warszawska Firma Wydawnicza Warszawa 2013
  • BIAŁY LABIRYNT – Warszawska Firma Wydawnicza Warszawa 2013
  • OTWÓRZ OCZY tomik poezji w serii: akcent– Wydawnictwo hogben Szczecin 2015

Od lat bierze udział w różnych konkursach: wzorniczych, plastycznych jak i literackich.

 

Aneta Benewiat (Redaktor Działu Kultura) – Urodziła się w 1976r. w Szczecinie. Z wykształcenia administrator publiczny. Tworzy etiudy poetyckie, plakaty i maluje obrazy. Jest także autorką bajek i baśni dla dzieci, sztuk teatralnych oraz wierszy. Obecnie przygotwuje książkę dla młodzieży, pisze biografię i encyklopedię dla dzieci. Wydała do tej pory baśń pt. Sen Sary. Ulubiony zespoł to DKA. Kandydatka do ZLP Oddział Szczecin. 

 

 

Aleksandra Sileńska (Redaktor Działu Psychologia/Kącik Mamy Terapeutki) – Socjolog i psycholog z zawodu i pasji, nauczyciel akademicki. Bardzo bliska jest jej praca z dziećmi i ich rodzicami, którzy poszukują wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami. Poszukując inspiracji zawsze chętnie otwiera się na nowe inicjatywy, zwłaszcza te które pozwalają jej poznawać nowych ludzi. Ubóstwia słuchać i rozmawiać. W wolnych chwilach uwielbia czytać, pisać, fotografować, aby następnie móc dzielić się tym z innymi.

 

Anna Ścibior-Butrym (Redaktor Działu Psychologi/Kącik Akademii Pięknej Mamy) – Konsultant ds. Kreowania Wizerunku. Specjalista ds. marketingu i reklamy, a także absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Stylistka, wizażystka, personał shopper. Specjalizuje się w konsultacjach indywidualnych i grupowych z zakresu kreowania wizerunku. W swojej pracy uczy autoprezentacji, uwrażliwia na siłę komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Przekazuje praktyczną wiedzę jak wykorzystać swój potencjał w ciągłym procesie samorozwoju. Wieloletni współpracownik międzynarodowej Agencji Elite Models Polska. Koordynator metamorfoz dla magazynu Uroczystość, na łamach którego dba o ślubny wizerunek panien młodych i ich najbliższych. Pracuje w ramach projektów o charakterze aktywizacyjnym i komercyjnym. Posiada doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową. Łączy fachową wiedzę z zamiłowaniem do pracy z ludźmi. Prywatnie mama dwójki dzieci, pasjonatka mody, socjologii i domowych wypieków. Umiejętność godzenia spraw zawodowych z rodzinnymi wzmaga jej codzienną kreatywność i daje poczucie spełnienia. 

 

Karolina Moras (Redaktor Działu Wydarzenia) – Studentka Achitektury i Urbanistyki. W wolnych chwilach śpiewa, muzykuje, żartuje, egzystuje. Co robię w wolnych chwilach: Śpię, muzykuję, żartuję, egzystuję. Ulubione miejsce: Filharmonia, Teatr, Kino, Mój Pokój, Tramwaj nr 7. Inne zainteresowania: Fotografia, podróże, śmiech, czekolada karmelowa z orzechami. Ulubiona potrawa: Sztuka. (Mięsa) Ulubiony dzień: 7 października (czekam na prezenty). Największe marzenie: Spełniać marzenia.

 

Dorian Scheuring (Redaktor Działu Podróży) – Urodzony 20 października 1994 roku w Zielonej Górze. Student kierunku lekarskiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Pasjonat historii, kultury i tradycji afrykańskiej. Koordynator Lokalny Projektu „Medycy dla Afryki”. Założyciel portalu Burkina FAN. Tancerz. Miłośnik dobrej muzyki i podróży

 

 

Dorota Zdziech (Redaktor Działu Kultura/Kącik Literatury Dziecięcej) –  O sobie piszę zawsze krótko. Jestem kobietą, mamą, żoną, bizneswoman oraz pisarką, miłośnikiem życia i smakoszem chwili ulotnej. Zatapiam się w literaturę. Uwielbiam książki dla dzieci, przenoszą mnie do świata dzieciństwa.  Według mnie dziecko jest białą kartką, na której każdy napotkany dorosły zapisuje słowo, a nawet czasami dłuższe zdanie. Czytając mądre książki dzieciom, nie tylko wpływamy na ich rozwój, ale możemy możemy również znaleźć w nich coś dla siebie.

 

 
Weronika Andrzejewska (Redaktor Działu Kultura) – Studentka za dnia, nocą zaś śni o fabułach książek, które czytała przed snem (czego rankiem i tak nie pamięta). Entuzjastka dobrej muzyki, filmowych kompozycji, seriali i filmów z nieoklepaną fabułą, astronomii i mitologii greckiej. Niepozorna posiadaczka romantycznej duszy. Oficjalnie przyszła Pani Tłumacz, nieoficjalnie Superbohaterka i Intergalaktyczny Obrońca.

 

 

 

Redakcja Administrator
Magazyn Kulturalny Horyzont – nieformalne pismo internetowe założone 5 września 2015 r. przez dziennikarkę, poetkę i kandydatkę do ZLP Oddział Szczecin Annę Jakubczak. Horyzont ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji, zachęcać do rozwoju osobistego i poznawania świata oraz dawać możliwość pokazania się szerszemu gronu poprzez organizowanie spotkań autorskich, wernisaży, slamów poetyckich i innych imprez kulturalnych we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Książnicą Pomorską, Starą Rzeźnią oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach.
follow me

Przeczytaj również:

Share via