Niezrzeszeni

W skład redakcji Magazynu Kulturalnego Horyzont wchodzą obecnie osoby z różnych części Polski. Główna redakcja mieści się w Szczecinie, do którego należy najwięcej redaktorów. Spotkania odbywają się w siedzibie Inku Szczecińskiego Inkubatora Kultury pod patronatem Związku Literatów Polskich Oddział Szczecin.  Do redakcji należą również osoby, które uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Magazyn Kulturalny Horyzont we współpracy z ośrodkami kultury i środowiskami artystycznymi, zajmują oni stanowiska m.in. recytatorów.


Marcin Jabłoński (Redaktor Działu Muzyka/Recenzent)– Urodził się pod koniec lat osiemdziesiątych w Warszawie, obecnie mieszka w jej okolicach. Studiował m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie otrzymał tytuł magistra na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Z pisaniem na poważnie związał się w 2006 roku, kiedy rozpoczął współpracę z dużym polskim serwisem o grach niezależnych. Następnym jego krokiem było założenie własnego bloga (a nawet dwóch), gdzie w sposób radośnie nieskrępowany dodawał wpisy o grach, książkach i muzyce. Fan muzyki i gier w ogóle, ale zwłaszcza twórczości niezależnej – nie pogardzi też czymś do czytania. Potrafi przez trzy dni słuchać tej samej płyty, co może nie jest zbyt produktywne, ale ten typ już tak ma.

 

Patrycja Smaga (Redaktor Działu Grozy/Grafik) –  Z zawodu grafik, chociaż ani artystką ani projektantem się nie czuje. Posiada aspiracje na ilustratora. Typ osobowości: introwertyk, domator, typ wieczorny, czyli sowa. Inne przypadłości to książkoholizm, serialoholizm, a ostatnio kinomania. Znaki szczególne: duże okulary, nieobecny wzrok, książka w torebce lub w zasięgu ręki. 

 

.

Ewa Garbaciak (Redaktor Działu Korekty) – Urodzona 1 października 1990 r. w Bydgoszczy. Absolwentka filologii polskiej o specjalności edytorskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pierwsze doświadczenie w pracy korektora zdobyła w uczelnianym wydawnictwie. Pracowała również jako redaktor wydawniczy w Quixi Media i dziennikarz „Raportu Kolejowego”. Prywatnie: miłośniczka twórczości Olgi Tokarczuk oraz Joanny Bator, pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Izabela Radtkowska (Redaktor Działu Kultura) – studentka V roku kulturoznawstwa, ze specjalizacją filmoznawczą na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbia kinematografię. Lubuje się w kinie grozy. Filmem zainteresowana jest także od strony technicznej. W wolnych chwilach montuje filmy. Miłośnik książek kryminalnych. Kocha sztukę, w szczególności malarstwo.

 

 

 

Edyta Klonowska (Redaktor Działu Kultura) –  bydgoszczanka, absolwentka kierunku kognitywistyka na UMK, pasjonatka podróży. Zakochana w surowej i zarazem przyjaznej Skandynawii. Marzenie o dalekiej wyprawie do miejsca, gdzie wiatr krzyczy najgłośniej, spędza jej sen z powiek. Co to za miejsce? Największa wyspa na świecie, świat Inuitów – Grenlandia! Aktualnie „mama” dwóch świnek morskich, skinny Lusi i rozetki Tosi. Miłośniczka thrillerów medycznych, ale przede wszystkim książek podróżniczych.

 

 

 

Redakcja Administrator
Magazyn Kulturalny Horyzont – nieformalne pismo internetowe założone 5 września 2015 r. przez dziennikarkę, poetkę i kandydatkę do ZLP Oddział Szczecin Annę Jakubczak. Horyzont ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji, zachęcać do rozwoju osobistego i poznawania świata oraz dawać możliwość pokazania się szerszemu gronu poprzez organizowanie spotkań autorskich, wernisaży, slamów poetyckich i innych imprez kulturalnych we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Książnicą Pomorską, Starą Rzeźnią oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach.
follow me

Przeczytaj również:

Share via