Niezrzeszeni

W skład redakcji Magazynu Kulturalnego Horyzont wchodzą obecnie osoby z różnych części Polski. Główna redakcja mieści się w Szczecinie, do którego należy najwięcej redaktorów. Spotkania odbywają się w siedzibie Inku Szczecińskiego Inkubatora Kultury pod patronatem Związku Literatów Polskich Oddział Szczecin.  Do redakcji należą również osoby, które uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Magazyn Kulturalny Horyzont we współpracy z ośrodkami kultury i środowiskami artystycznymi, zajmują oni stanowiska m.in. recytatorów.


Marcin Jabłoński (Redaktor Działu Muzyka/Recenzent)– Urodził się pod koniec lat osiemdziesiątych w Warszawie, obecnie mieszka w jej okolicach. Studiował m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie otrzymał tytuł magistra na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Z pisaniem na poważnie związał się w 2006 roku, kiedy rozpoczął współpracę z dużym polskim serwisem o grach niezależnych. Następnym jego krokiem było założenie własnego bloga (a nawet dwóch), gdzie w sposób radośnie nieskrępowany dodawał wpisy o grach, książkach i muzyce. Fan muzyki i gier w ogóle, ale zwłaszcza twórczości niezależnej – nie pogardzi też czymś do czytania. Potrafi przez trzy dni słuchać tej samej płyty, co może nie jest zbyt produktywne, ale ten typ już tak ma.

 

Patrycja Smaga (Redaktor Działu Grozy/Grafik) –  Z zawodu grafik, chociaż ani artystką ani projektantem się nie czuje. Posiada aspiracje na ilustratora. Typ osobowości: introwertyk, domator, typ wieczorny, czyli sowa. Inne przypadłości to książkoholizm, serialoholizm, a ostatnio kinomania. Znaki szczególne: duże okulary, nieobecny wzrok, książka w torebce lub w zasięgu ręki. 

 

.

 

Patryk Poroszewski (Redaktor Działu Grozy) –  mam 19 lat. Mieszkam w Bełchatowie i uczęszczam do ostatniej klasy technikum gastronomicznego. Interesuję się przede wszystkim kinematografią oraz literaturą grozy. Poza tym lubię chodzić po górach i gotować. Piszę recenzje filmów oraz książek, a także opowiadania. W przyszłości chciałbym zostać tłumaczem.

 

 

 

Ewa Garbaciak (Redaktor Działu Korekty) – Urodzona 1 października 1990 r. w Bydgoszczy. Absolwentka filologii polskiej o specjalności edytorskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pierwsze doświadczenie w pracy korektora zdobyła w uczelnianym wydawnictwie. Pracowała również jako redaktor wydawniczy w Quixi Media i dziennikarz „Raportu Kolejowego”. Prywatnie: miłośniczka twórczości Olgi Tokarczuk oraz Joanny Bator, pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Aneta Ruszczak (Redaktor Działu Psychologia) – Studentka psychologii, która w swoich tekstach próbuje oddać innym własne emocje. Niezwykle porusza ją temat budowania zdrowej pewności siebie, jako podstawowego filaru spełnionego życia. Jej marzeniem stało się wykorzystanie swojej wrażliwość na drugiego człowieka, tak by wydobyć z niego indywidualny potencjał. Zachwyca ją każde zagadnienie związane z siłą kobiecości, pełne serca fotografie i wiersze nasycone skrajnymi emocjami. Od niedawna zakochana w podróżach.

 

Recytatorzy:

 Jowita Rudawska – Nazywam się Jowita Rudawska. Uczęszczam do drugiej klasy gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. Dominika Savio w Szczecinie. W wolnym czasie najchętniej piszę, maluję i czytam. Pasjonuje się sztuką. W zeszłym roku wygrałam 2 konkursy literackie. Jeden z moich utworów poetyckich zdobył wyróżnienie w szczecińskim konkursie „Ogrody pływające”. Zostałam także wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jak dorosnę, to zostanę…”.