KALINA wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce

KALINA to Nowa Dziewczyna w Mieście, tak ją przedstawił po raz pierwszy Marek Niedźwiecki na antenie Trójki. Po raz pierwszy zaprezentowała swoją twórczość we wrześniu 2016 roku wydając singiel „Nawet Jeśli”, który dotarł do pierwszych miejsc list przebojów hipnotyzując słuchaczy romantycznym dream popowym brzmieniem. Kolejne single „Pamiętam Cię” oraz „Biuro rzeczy znalezionych” również znalazły się na playlistach radiowych, wprowadzając w znane rejony popu łobuzerski uśmiech miejskiej poezji. Pod koniec września 2017 roku ukazał się album KALINY p.t. „Czyste Szumienie”. Ta muzyka to stan umysłu. Przebojowość i melancholia, w której przejrzą się z rozkoszą fani Juliee Cruise, Cliffa Martineza czy Kyle Dixon & Michaela Steina. Autorem większości utworów jest KALINA, a wyprodukował i zaaranżował je Max Skiba znany z polsko-brytyjskiego duetu KDMS.

Kameralnym koncertem w SPATiF-ie KALINA rozpoczyna pierwszą trasę koncertową, a oto kilka słów od artystki:

Rozbudowaliśmy wspólnie z muzykami Czyste Szumienie o siłę brzmienia żywych instrumentów i oczywiście harfę. Lirykę elektroniczną zdominuje band, dając Wam autentyczność prosto z ziemi. Zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła. W miejskich baśniach i dziewczyńskich songach odnajdziecie nutę rodzimego kampu, potworów syntezatorowych dream pop’owy romantyczny suicide, a to wszystko zanurzone w akustycznym brzmieniu harfy i celnym brzmieniu całego zespołu stworzy kryształowo hippie-pop’owy, melodyjny przekaz. Tak zaczynamy wiosnę. Zapraszamy.

Na scenie oprócz KALINY (harfa, wokal) usłyszymy zespół w składzie:

Mateusz Modrzewiecki/ Wojtek Sobura  – bębny

Grzegorz Stańczyk – gitary

Mikołaj Dobber – klawisze


Poznajcie single Kaliny:

https://www.youtube.com/watch?v=eR377SldOxc

https://www.youtube.com/watch?v=wBxTuCsT09E

https://www.youtube.com/watch?v=DpSHR30VTZc

https://www.youtube.com/watch?v=Q0Uu4c6a1lM

 

I posłuchajcie całej płyty Czyste Szumienie

https://open.spotify.com/album/35Dtq4AkXehOrn3mzHL342

Zapraszamy na:

FB KALINY: https://www.facebook.com/Kalina.Hlimi.Pawlukiewicz/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalina_songs_official/

 

Terminarz koncertów:

15 kwietnia/ WARSZAWA

21 kwietnia/ POZNAŃ

18 maja/ WROCŁAW

26 maja/ KRAKÓW

1 czerwca/ RZESZÓW

16 czerwca/ ŁÓDŹ

27 lipca/ CHAŁUPY

 

Redakcja Administrator
Magazyn Kulturalny Horyzont – nieformalne pismo internetowe założone 5 września 2015 r. przez dziennikarkę, poetkę i kandydatkę do ZLP Oddział Szczecin Annę Jakubczak. Horyzont ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji, zachęcać do rozwoju osobistego i poznawania świata oraz dawać możliwość pokazania się szerszemu gronu poprzez organizowanie spotkań autorskich, wernisaży, slamów poetyckich i innych imprez kulturalnych we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Książnicą Pomorską, Starą Rzeźnią oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach.
follow me

Dodaj komentarz