Piękno psychologii polega na tym, że możemy z niej czerpać każdego dnia, o każdej porze i w każdej sytuacji. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim dlatego, że każda teoria psychologiczna ma swoje źródła w otaczającej nas rzeczywistości. Obserwowanie ludzi, wyjaśnianie ich zachowań, wyrażanych uczuć, czy wypowiadanych słów zawsze potrafi doprowadzić do interesujących wniosków, wzbudzić ciekawość i zainspirować do podejmowania różnych działań. Idealnym tego przykładem jest moment, w którym zostajemy rodzicami. Przyglądając się codziennie naszym małym-wielkim Skarbom szukamy odpowiedzi na różne pytania, które mają wesprzeć nas w niełatwym procesie wychowania.

Zakładając swój blog Mama Terapeutka pragnęłam stworzyć przestrzeń dla rodziców, którzy w trosce o prawidłowy rozwój swoich dzieci, lubią sięgać do Internetu po specjalistyczną wiedzę. Stale pracuję nad tym, by tematyka publikowanych przeze mnie tekstów i wywiadów była nie tylko użyteczna i atrakcyjna, ale również zróżnicowana i wypływająca z codzienności. Dlatego też do współtworzenia treści publikowanych na łamach Magazynu Kulturalnego Horyzont zaproszeni zostaną rodzice, którzy będą zapełniać mój kącik swoimi pytaniami, spostrzeżeniami i wskazówkami, dotyczącymi różnych tematów psychologicznych. W prowadzonych przeze mnie wywiadach porozmawiamy nie tylko o tym, jak rozwijać kompetencje u dzieci, radzić sobie z problemami wychowawczymi, czy pomagać naszym maluchom borykającym się z różnymi trudnościami, ale postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, skąd My- rodzice możemy uzyskiwać wsparcie, by nie wychodząc z roli troskliwej Mamy i Taty, być również dobrym dla siebie.

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku serdecznie zapraszam Was do mojego kącika. Razem z moimi rozmówcami dołożymy wszelkich starań by było nam tu przyjemnie i pożytecznie.

 

Agnieszka Maciejewska Administrator
Agnieszka Paulina Maciejewska (Zastępca Redaktor Naczelnej oraz Kierownik ds. PR) – Urodzona 23 kwietnia 1993 roku, rodowita szczecinianka. Studentka Technologii Chemicznej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Asystentka w dziale promocji w Akademickim Radiu Pomorze. Miłośniczka muzyki, sztuki oraz kultury szeroko rozumianej pod tymi pojęciami. Otwarta na poszerzanie i odkrywanie kolejnych Horyzontów.
follow me

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Share via