Kącik Literatury Dziecięcej w Horyzoncie

Mamy przyjemność poinformować, że w tym miesiącu rusza nowy dział stworzony z myślą o najmłodszych. Kącik Literatury Dziecięcej, bo tak właśnie będzie nazywał się ów dział prowadzony będzie przez Dorotę Zdziech, debiutującą pisarkę, miłośniczkę literatury, a przede wszystkim kochającą mamę.  Jak sama mówi :

Uwielbiam książki dla dzieci, przenoszą mnie do świata dzieciństwa.  Według mnie dziecko jest białą kartką, na której każdy napotkany dorosły zapisuje słowo, a nawet czasami dłuższe zdanie.

Prócz artykułów i wywiadów nie tylko z autorami książek dla dzieci, będą pojawiać się recenzję polecanych publikacji dla dzieci. Każdy rodzic znajdzie zatem w powyższym kąciku inspirację do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

O swoim dziale Dorota pisze w następujący sposób: 

Pragnę Was zaprosić do literackiego świata dziecka. Z doświadczenia wiem, że świat z pozycji dziecka wygląda zupełnie inaczej czasami zabawniej, ciekawiej. Na pytanie, czy warto czytać dzieciom, wszyscy odpowiemy „TAK „. Powodów dlaczego warto czytać jest wiele. A ja, chcę zadać pytanie zupełnie inne – Czy dorosły może nauczyć się czegoś nowego z książek swojej pociechy?  Czy może rozśmieszyć go do łez lub poruszyć pokrywane gdzieś głęboko emocje? Odpowiedzi będę szukać nieustannie w nowościach wydawniczych, ale i niektórym już dobrze znanych pozycjach. To samo pytanie będę stawiała moim gościom, miłośnikom literatury dziecięcej i świata dziecka. 

Do zobaczenie na łamach Horyzontu. 

Dorota

 

I my również polecamy, zwłaszcza teraz na zimowe wieczory z ciepłym kubkiem kakao i Kącikiem Literatury Dziecięcej. Przenieście się wraz z Nami do magicznego świata bajkowych opowieści. Może w Was na nowo obudzi się wewnętrzne dziecko? Kto wie?

Polecamy 

Redakcja Magazynu Kulturalnego Horyzont

 

  • Inne tego autora
  • Polecane
Dorota Zdziech Contributor
Redaktor Kącika Literatury Dziecięcej w: Magazyn Kulturalny Horyzont
O sobie piszę zawsze krótko. Jestem kobietą, mamą, żoną, bizneswoman oraz pisarką, miłośnikiem życia i smakoszem chwili ulotnej. Zatapiam się w literaturę. Uwielbiam książki dla dzieci, przenoszą mnie do świata dzieciństwa. Według mnie dziecko jest białą kartką, na której każdy napotkany dorosły zapisuje słowo, a nawet czasami dłuższe zdanie. Czytając mądre książki dzieciom, nie tylko wpływamy na ich rozwój, ale możemy możemy również znaleźć w nich coś dla siebie.
follow me

Dodaj komentarz