Jubileuszowa 25 edycja Turnieju Pekao Szczecin Open 2017 – już za nami

Najstarszy turniej tenisa w Polsce Pekao Szczecin Open 2017 odbył się po raz 25 w Szczecinie. Była to edycja szczególna ze względu na jubileusz rozgrywek. Zmagania odbyły się w dniach 11-17 września i udział w nim wzięło aż 32 zawodników w tym czterech naszych rodaków: Jerzy Janowicz, Marcin Gawron, Karol Drzewiecki oraz Adrian Andrzejczuk. Na kortach można było zobaczyć również sporo znanych tenisistów z Europy i nie tylko (lub z całego świata). Podczas turnieju można było obserwować grę pojedynczą oraz podwójną. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym bez podziału na grupy. Pomimo zmiennej i bardzo deszczowej pogody, kibice tłumnie przybywali oglądać w akcji tenisistów.

Nasi rodacy nie mogą zaliczyć tego turnieju do udanych. Trzech z czterech naszych reprezentantów zakończyło swoje zmagania już w 1/16 rozgrywek. Najdalej w singlu zaszedł Jerzy Janowicz, który odpadł w ćwierćfinale po zaciętym meczu z Niemcem Florianem Mayerem, rozstawionym na tej imprezie z numerem drugim, a obecnie zajmującym 69-te miejsce w rankingu ATP. W niedzielę w finale singla spotkali się na korcie dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści. Francuz Richard Gasquet, który jest 30. zawodnikiem w rankingu ATP oraz wyżej wymieniony Mayer. Trybuny były wypełnione po brzegi, a mecz zakończył się wynikiem 7/6(3) 7/6(4) co oznacza, że publiczność miała przyjemność zobaczyć ich zmagania w dwóch bardzo emocjonujących tie-break’ach. Zwycięzcą został faworyt całego turnieju Richard Gasquet.

Rozgrywki deblowe także przyniosły kibicom wiele ciekawych wymian i zaciętej walki. W akcji zgromadzeni na trybunach kibice mogli zobaczyć kilku naszych reprezentantów. Para Bednarek/Pel zakończyła rozgrywki w 1/8 finału, uznając wyższość parze Koolhof/Sitak, rozstawionej z numerem pierwszym. Kolejna para Dembek/Panfil uległa w 1/16 włoskim reprezentantom Caruso/Giannessi, zaś Drzewicki/Gawron po dość wyrównanej walce przegrali z duetem De Shepper/Olivo. Zwycięzcami rozgrywek zostali najwyżej rozstawieni zawodnicy Koolhof/Sitak, pokonując w finale parę Bury/Siljestrom 6:1, 7:5.

Podczas turnieju, organizatorzy na kortach zapewnili wiele atrakcji między innymi Tenisowy Turniej Artystów “SEC Open 2017”, w którym udział wzięli m.in. Urszula Dudziak, Dariusz Kamys z Kabaretu Hrabi, Piotr Gąssowski, czy Robert Janowski. Najlepszym graczem okazał się Jacek Mejer znany szerszej publiczności jako „Mezo”. pokonując Grzegorza Poloczka wynikiem 6/2 i 6/3. W trakcie trwania Pekao Open 2017 odbył się również benefis Mariusza Fyrstenberga, który w 2001 roku rozpoczął karierę właśnie na powyższym turnieju i na szczecińskich kortach oficjalnie po 17 latach ją zakończył. Do innych atrakcji należały również Tenisowy Turniej VIP “Lexus Open” oraz odbywający się niemal codziennie “Tennis Music Festival “. Nie zabrakło też koncertów. Na scenie wystąpili m.in.: Hania Rani & Dobrawa Czocher, BAiKA, Rezerwat, Anna Szarmach, Antiplan oraz na zakończenie Niki Buzz & Lamar Chase Project.

Pełna fotorelacja z Turnieju Pekao Open 2017 poniżej.

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie tutaj:

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/zdjecia/galeria/14181/benefis-mariusza-fyrstenberga-galeria

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/zdjecia/galeria/14198/challenger-szczecin-richard-gasquet-florian-mayer-20-galeria

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/zdjecia/galeria/14179/challenger-szczecin-polfinaly-singla-galeria

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/zdjecia/galeria/14189/challenger-szczecin-koolhofsitak-burysiljestrom-20-galeria

Autor: Agnieszka Maciejewska


Agnieszka Paulina Maciejewska (Zastępca Redaktor Naczelnej oraz Kierownik ds. PR) – urodzona 23 kwietnia 1993 roku, rodowita szczecinianka. Studentka Technologii Chemicznej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Asystentka w dziale promocji w Akademickim Radiu Pomorze. Miłośniczka muzyki, sztuki oraz kultury szeroko rozumianej pod tymi pojęciami. Otwarta na poszerzanie i odkrywanie kolejnych Horyzontów.

Agnieszka Maciejewska Administrator
Agnieszka Paulina Maciejewska (Zastępca Redaktor Naczelnej oraz Kierownik ds. PR) – Urodzona 23 kwietnia 1993 roku, rodowita szczecinianka. Studentka Technologii Chemicznej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Asystentka w dziale promocji w Akademickim Radiu Pomorze. Miłośniczka muzyki, sztuki oraz kultury szeroko rozumianej pod tymi pojęciami. Otwarta na poszerzanie i odkrywanie kolejnych Horyzontów.
follow me

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Share via