Jej wysokość P – recenzja

 W moje ręce wpadła ostatnio książka Jej wysokość P autorsta Joanne Macgregor. Jest to młodzieżówka, która muszę przyznać, chwyta za serce. Po jej lekturze uważam, że pomimo, iż kierowana jest do nastolatek, powinien ją przeczytać nawet dorosły, ponieważ dużym atutem poza niezwykłą historią jest dojrzały styl autorki i wciągająca fabuła.

Peyton, czyli tytułowa Jej wysokość to dziewczyna, której problemem jest wygląd. Najbardziej doskwiera jej wysoki wzrost, przez który staje się pośmiewiskiem wsród rówieśników. Jednak pomimo odseparowania nie poddaje się, pokazując, że można być sobą nie patrząc na to, co myślą inni. Jest to historia przede wszystkim o tym, jak pomimo przeciwnościom nauczyć akceptować siebie, a swoje wady zamieniać w atuty. Bohatera może być każdą z nas, nastolatką przechodzącą trudy dorastania i uczenia się samej siebie. Warto sięgnąć po Jej wysokość P i zaprzyjaźnić się z bohaterką i spojrzeć na swoje wady całkiem z innej perspektywy, tak, jak zrobiła to Peyton. Jest to świetna książka zarówno dla relaksu, ale również dobra, by wyciągnąć z niej ważną lekcję życiową. Pomimo, iż zwracamy uwagę na wygląd innych, warto pamiętać, że charakter i nasze marzenia są tak samo ważne i historia głównej bohaterki właśnie to pokazuje. Uczy jak akceptować siebie. 

Mam nadzieję, że większość czytelników po przeczytaniu tej książki trochę inaczej spojrzy na świat, a zwłaszcza na siebie. Jednak nie jest to książka tylko dla wysokich dziewczyn, jest to też pozycja obowiązkowa również dla tych, którzy maja  problem ze swoimi kompleksami, z którymi warto walczyć.

Sama książka jest bardzo przyjemna w odbiorze i szybko się czyta. Styl Joanne Macgregor również jest przystępny,  a jak wspomniałam wcześniej, nakreślona przez nią fabuła, chociaż może wydawać się niewyróżniająca na tle innych tego typu książek, niesamowicie wciąga, niepozwalając się oderwać, aż do ostatniej kartki.

Szczerze polecam.


 

 

  • Inne tego autora
  • Polecane
Kinga Rosa Contributor
19 lat. Chodzę do technikum o profilu informatycznym. Moim hobby jest fotografia oraz czytanie, to szczególnie mój sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Czytam najczęściej thillery i kryminały, ale też równie często sięgam po fantastykę, erotyki czy młodzieżówki. Jestem miłą i spokojną osobą, która ma w swoim życiu określony cel i krok po kroku go osiąga.

Dodaj komentarz