Horyzont zza kulis cz. 4 – rozmowa z Agnieszką Maciejewską zastępcą redaktor naczelnej

W dzisiejszej odsłonie cyklu Horyzont zza kulis rozmowa z osobą szczególną w naszej redakcji, dbającą nie tylko o nasz dział promocji, ale również i wspierającą koordynowanie działania całego Magazynu. Zapraszamy na rozmowę z Agnieszką Maciejewską Zastępcą Redaktor Naczelnej Magazynu Kulturalnego Horyzont. O przepisie na sukces i marketingu internetowym rozmawiała Anna Jakubczak

Anna Jakubczak – Na początku pytanie nieco formalne. Co skłoniło Cię do dołączenia do ekipy Horyzontu?

Agnieszka Maciejewska – Co mnie skłoniło…dobre pytanie. Jak pamiętasz długo nie musiałaś mnie namawiać, abym dołączyła. W zasadzie decyzję podjęłam bardzo spontanicznie. Stwierdziłam, że przyda mi się taka zmiana w życiu, nie myślałam, że wszystko tak szybko się potoczy. No i oczywiście bardzo lubię pracować z ludźmi ambitnymi, kreatywnymi i wiedzącymi co w życiu chcą robić i kochają to. Lubię osoby konkretne i profesjonalne i Ty taka jesteś, dlatego zdecydowałam się na dołączenie.

A.J. – Co podoba Ci się w redakcji najbardziej?

A.M. – Najbardziej podoba mi się w redakcji luźna atmosfera, ludzie tutaj naprawdę kochają to co robią. Każdy może wnieść coś od siebie do magazynu, dzięki czemu Nasz magazyn jest taki wyjątkowy. Podoba mi się to, że mogę rozwijać się w tak szybkim tempie. Jak mawiała Mary Lou Cook – Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, rozwijanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa. Nigdy bym nawet o tym nie pomyślą, że tyle radości będę mogła z tego czerpać.

A.J. – Czy czujesz presję będąc nie tylko zastępcą redaktora naczelnego, ale również koordynatorem działu promocji, w końcu to dwa bardzo odpowiedzialne stanowiska?

A.M. – Może czasami, ale to raczej za dużo powiedziane. Antoine de Saint-Exupéry kiedyś powiedział: Perfekcję osiąga się wtedy, gdy nie można już nic odjąć, ani dodać. Ja po prostu dążę do perfekcjonizmu i zawsze staram się wykonywać swoje obowiązki najrzetelniej jak tylko potrafię, chociaż czasami różnie z tym bywa. Nie zawsze jestem zadowolona z efektu mojej pracy, często doszukuję się szczegółów, które mogłabym jeszcze poprawić, albo zrobić lepiej. Dla kogoś może być coś idealne, a dla mnie niekoniecznie. Stąd może pojawiać się presja, ale to chyba, bardziej ja ją sobie narzucam.

A.J. – Co według Ciebie jest najtrudniejsze w pracy w redakcji?

A.M. – Na samym początku było mi trudno odnaleźć się w redakcji, ale to wynikało z tego, że nowi ludzie, nowe “otoczenie”, nowe zasady. Gdy tylko poznałam reguły funkcjonowania magazynu, wszystkie trudności minęły, i teraz czerpię przyjemność z możliwości uczestniczenia w tak świetnym projekcie. 😉

A.J. – Co w życiu daje Ci największą radość z życia? Jakie są Twoje pasje poza gotowaniem i…

A.M. – Może to zabrzmi egoistycznie, ale największą radość z życia daje mi samodoskonalenie się i możliwość rozwijania swoich pasji. Mam wiele zainteresowań, bo uważam, że życie jest zbyt krótkie na skupianiu się na jednym punkcie. Moją największą pasją jest kultura i szeroko rozumiana sztuka. Uwielbiam chodzić do teatru, kina, na koncerty i wystawy. Teraz mam mniej czasu, ale wielką przyjemność sprawia mi malowanie farbami olejnymi. Jak już wspomniałam często mam wrażenie, że jeszcze mogę coś poprawić i malowanie czasami zajmuje mi kilka dobrych godzin, dlatego dobrze, że farby długo schną (śmiech), ale gdy już skończę to czuję się spełniona. Jest to bardzo fajna forma relaksu, można zapomnieć o wszystkich problemach i skupić się tylko na wyrażeniu siebie. Od ponad roku pracuję w kwiaciarni, praca tam daje mi dużo satysfakcji oraz radości, florystyka od dawna była bliska mojemu sercu i w końcu mam okazję rozwijać się w tym kierunku.

A.J. – Interesujesz się też marketingiem internetowym, skąd akurat zainteresowanie w tym kierunku?

A.M. – Wszystko wyszło spontanicznie, trochę zmotywowało mnie koordynowanie działu promocji w Horyzoncie. Może też fakt, że marketing internetowy jest tak bardzo popularny i niesamowity, a przede wszystkim wymaga wiele kreatywności, a kreatywność jest dla ludzi odważnych, którzy nie boją się iść do przodu. Ja twardo stąpam po ziemi i nie jestem marzycielką, dlatego czuję, że marketing internetowy to coś dla mnie.

A.J. – Charakteryzuje Cię elegancja. Skąd czerpiesz inspiracje? Co według Ciebie powinna mieć w sobie kobieta elegancka, pachnąca sukcesem?

A.M. – Jak to mówią, jak Cię widzą tak Cię piszą. Elegancja jest zawsze w modzie. Stylowe kobiety z klasą możemy spotkać w różnych miejscach np. na ulicy, na uczelni, zobaczyć w pracy, w telewizji czy w gazecie, gdziekolwiek. Kobieta elegancka, pachnąca sukcesem przede wszystkim powinna być sobą, powinna mieć dystans do siebie, powinna żyć w zgodzie sama ze sobą i dążyć do wyznaczonych przez siebie celów. Ubieram się elegancko bo to lubię, w tym czuję się komfortowo i wygodnie, nie udaję kogoś kim nie jestem, jestem sobą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A.J. – Zapytam teraz tendencyjne – Czym dla Ciebie jest sukces?

A.M. – Przytoczę słowa Marii Skłodowskiej- Curie – Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę. Tym właśnie jest dla mnie sukces.

A.J. – I na koniec jakie cele stawiasz sobie na najbliższy czas?

A.M. – Być najlepszą w tym, co robię i nie poddać się.

A. J. – Dziękuję za rozmowę.

 

Wywiad opublikowany również na stronie www.annajakubczak.wordpress.com


Agnieszka Paulina Maciejewska (Zastępca Redaktor Naczelnej oraz Kierownik ds. PR) – Urodzona 23 kwietnia 1993 roku, rodowita szczecinianka. Studentka Technologii Chemicznej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Asystentka w dziale promocji w Akademickim Radiu Pomorze. Miłośniczka muzyki, sztuki oraz kultury szeroko rozumianej pod tymi pojęciami. Otwarta na poszerzanie i odkrywanie kolejnych Horyzontów.

 

 

 

  • Inne tego autora
  • Polecane
Anna Jakubczak Administrator
,
Anna Jakubczak vel RattyAdalan (Redaktor Naczelny) – (1994) poetka, prozatorka, publicystka, redaktor naczelna Magazynu Kulturalnego Horyzont oraz organizatorka spotkań autorskich w Książnicy Pomorskiej. Studentka dziennikarstwa i zarządzania mediami oraz studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Współpracuje ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich, Inku Szczecińskim Inkubatorem Kultury, Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach, portalem SilesiaYoung, Wydawnictwem Edgard oraz kilkoma polskimi zagranicznymi organizacjami. Swoją twórczość publikowała w wielu antologiach, zarówno w Polsce i zagranicą. Jest stałą autorką w cyklu poetyckim The Year of The Poet, wydawanym przez amerykańskie wydawnictwo Inner Child Press, kierowane przez Williama St. Petersa. Wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie im. Jóżefa Bursewicza O Złotą Metaforę za wiersz Przypinka. Autorka tomu poetyckiego Ars Poetica (Londyn, 2013), w przygotowaniu kolejny tom Rozmowy nocą oraz powieść Wiatr nadziei.

1 thought on “Horyzont zza kulis cz. 4 – rozmowa z Agnieszką Maciejewską zastępcą redaktor naczelnej

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Share via