Horyzont przeciera szlaki

Wrzesień jest specjalnym miesiącem dla naszej redakcji, bo właśnie 5 września świętowaliśmy nasze pierwsze urodziny. Przez ten czas naszego debiutowania na szczecińskiej scenie kulturalnej, przecierania szlaków i zdobywania doświadczeń, wydarzyło się naprawdę wiele. Nikt z nas nie spodziewał się, że pomimo początkowych trudności, jakie są naturalną koleją rzeczy, przy tworzeniu większych projektów, uda nam się osiągnąć, aż tyle w wydawałoby się, tak krótkim czasie. Do naszych najważniejszych osiągnięć należą m.in. objęcie patronatem 65-lecia Związku Literatów Polskich Oddział Szczecin;  publikacja w formie artykułu w almanachu poświęconym w/w jubileuszowi; wejście członków redakcji jako media na Turniej Tańca Towarzyskiego „Pro-Am Future 2016”; przeprowadzenie wywiadów z osobami show-bisnesu m.in. z Iwoną Pavlovic, Żorą Korolyovem, czy Przemkiem Kossakowskim; publikacje twórczości poetyckiej naszych redaktorek w zagranicznych antologiach poetyckich; objęcie patronatem i udział w projekcie ZLP pt. Zachodniopomorska Wiosna Poezji (wernisaże m.in. Różanka i INKU, koncerty, slam poetycki, wieczory autorskie); nawiązanie współpracy ze Szczecińską Grupą Twórców „Nawa”, Miejską Biblioteką, zespołem Na Bok Off oraz ogólnopolską grupą literyczną Na Krechę; zorganizowanie pierwszego w Szczecinie slamu poetyckiego „Poezja na rockowo i metalowo” w Rocker Club (relacja z tego wydarzenia ukazała się na stronie Rockera); urywek o Horyzoncie ukazał się w TVP3 Szczecin przy materiale o wystawie „Namaluj mnie…(życie)”, która odbyła się na Różance; redaktorzy Horyzontu zostali laureatami głównych nagród w konkursie „O złotą metaforę”; objęliśmy patronatem debiutancki tomik naszej Kierownik ds. PR Małgorzaty Hrycaj, który został wydany przez krakowskie wydawnictwo Signo; udało nam się nawiązać kontakty ze środowiskiem literackim Krakowa oraz Łodzi;

I tu zatrzymajmy się na chwilę, ponieważ…

Miło nam też poinformować, że z dniem 19 września został utworzony Krakowski Oddział Horyzontu, którego główną koordynatorką została Pamela Nadzieja Dudzik, stanowisko zastępcy objął Michał Krzywak, a głównym grafikiem jest Ada Jarosz.

Zgodnie z naszą ideą

POSZERZAMY HORYZONTY!

 

Pozdrawiamy i dziękujemy za ten rok!

Redakcja Magazynu Kulturalnego Horyzont

Redakcja Administrator
Magazyn Kulturalny Horyzont – nieformalne pismo internetowe założone 5 września 2015 r. przez dziennikarkę, poetkę i kandydatkę do ZLP Oddział Szczecin Annę Jakubczak. Horyzont ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji, zachęcać do rozwoju osobistego i poznawania świata oraz dawać możliwość pokazania się szerszemu gronu poprzez organizowanie spotkań autorskich, wernisaży, slamów poetyckich i innych imprez kulturalnych we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Książnicą Pomorską, Starą Rzeźnią oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach.
follow me

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Share via