Horyzont zza kulis cz.6 – rozmowa z Karoliną Moras redaktorką działu kultury i wydarzeń

O kulturalnym życiu Szczecina, retrospekcji pierwszego wywiadu oraz wielkiej pasji do podróży w rozmowie z Karoliną Moras, redaktorką działu kultury i wydarzeń w naszym magazynie.  To już szósta część naszego cyklu Horyzont zza kulis, w którym mogą państwo poznawać sylwetki naszych redaktorów z bardziej prywatnej strony.  Rozmawiała redaktor naczelna Anna Jakubczak.

Anna Jakubczak – Na początku tradycyjnie. Co skłoniło Cię do dołączenia do ekipy Horyzontu?

Karolina Moras – Z tego co pamiętam, to Ty! Poza tym, lubię pisać i poznawać nowe rzeczy, nowych ludzi, kolekcjonować ciekawe wspomnienia, co w Horyzoncie bardzo dobrze się sprawdza.

A.J. – Co podoba Ci się w redakcji najbardziej?

K.M. – Sporo możliwości. Nie tylko mogę nawiązywać kontakty z interesującymi osobami i doskonalić swoje pisanie, ale też bywać w różnych miejscach, na festiwalach, koncertach wśród inspirujących ludzi.

A.J. – W magazynie jesteś już niemal rok, co zmienił w Tobie udział w tym projekcie?

K.M. – Na pewno odkryłam, że z resztek wolnego czasu, który posiadam, potrafię czasem wygospodarować chwilę na napisanie tekstu do magazynu. Zaczęłam też poznawać kulisy życia dziennikarza. A na więcej efektów trzeba jeszcze trochę poczekać.

A.J. – Które z wydarzeń, na jakie miałaś okazję iść jako dziennikarz, wspominasz najbardziej?

K.M. – Każde jest niezapomniane, ale gdy odebrałam swoją pierwszą akredytację na The Tall Ships Races 2017 poczułam się naprawdę niesamowicie. Ja, jako dziennikarz na tak wielkiej imprezie? Rewelacyjnie! Samo bycie w gronie przedstawicieli dobrze znanych mediów jest motywujące i pomaga stawiać sobie nowe cele.

A.J. – Warto również wspomnieć o Twoim wywiadzie z Grupą MoCarta, to musiało być niezwykłe przeżycie?

K.M. – Niezwykłe to mało powiedziane! Tak naprawdę wszystko załatwiłam spontanicznie, bo dzień przed koncertem Grupy MoCarta w Filharmonii w Szczecinie bez jakichkolwiek oczekiwań napisałam do ich managementu z prośbą o możliwość spotkania z muzykami za kulisami. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu i szczęściu uzyskałam pozytywną odpowiedź i mogłam porozmawiać z niesamowicie pozytywnymi i utalentowanymi artystami. Bardzo się cieszę, że to z nimi mogłam przeprowadzić pierwszy w życiu wywiad.

A.J. – Pasjonujesz się również śpiewem i muzyką, zdradzisz Nam coś więcej na ten temat?

K.M. – Nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki. Potrafi rozweselić, rozruszać, wprowadzić w zadumę i po prostu upiększyć rzeczywistość. Jestem wielką fanką występów na żywo, więc bycie wolontariuszem Filharmonii w Szczecinie i uczestniczenie w przeróżnych koncertach jest prawdziwą wisienką na torcie danego tygodnia lub miesiąca. Poza tym, od 11 lat śpiewam w dziecięco-młodzieżowym zespole wokalnym i wciąż rozwijam swoje umiejętności.

A.J. – Bliskie Ci są również podróże. Jakiś konkretny kraj chciałabyś teraz odwiedzić? A może jest taki, do którego chciałabyś za wszelką cenę powrócić?

K.M. – Z każdym miejscem, w którym byłam wiążą się miłe wspomnienia i bez wątpienia chętnie wróciłabym do Rzymu, Barcelony czy Zakopanego. Przede wszystkim chciałabym lepiej poznać Polskę i Europę, ale jestem otwarta na wszelkie propozycje podróży. Może kiedyś uda się wybyć za któryś z oceanów?

A.J. – Udzielasz się aktywnie kulturalnie, jak oceniasz, Szczecin rozwija się w tym kierunku? Dzieje się coraz więcej?

K.M. – Uważam, że dzieje się bardzo dużo i każdy może znaleźć coś dla siebie wśród bogatej oferty kulturalnej. Niestety, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Szczecinie niemal codziennie można wybrać się na koncert, spektakl, wystawę, pokaz, czy różnego typu warsztaty. Możliwe, że jest to wina słabej reklamy niektórych wydarzeń albo zwykłego ludzkiego lenistwa.

A.J. – I na koniec Twoja ulubiona forma sztuki to….?

K.M. – Aktualnie funkcjonuję w takim trybie życia, że prawdziwą sztuką jest znaleźć czas na sen. Myślę, że nic więcej nie muszę dodawać.

A.J. – Dziękuję za rozmowę. 

 

Wywiad opublikowany również na łamach strony Subiektywnie by RattyAdalan.


Karolina Moras (Redaktor Działu Wydarzenia) – Studentka Achitektury i Urbanistyki. W wolnych chwilach śpiewa, muzykuje, żartuje, egzystuje. Co robię w wolnych chwilach: Śpię, muzykuję, żartuję, egzystuję. Ulubione miejsce: Filharmonia, Teatr, Kino, Mój Pokój, Tramwaj nr 7. Inne zainteresowania: Fotografia, podróże, śmiech, czekolada karmelowa z orzechami. Ulubiona potrawa: Sztuka. (Mięsa) Ulubiony dzień: 7 października (czekam na prezenty). Największe marzenie: Spełniać marzenia.

 

  • Inne tego autora
  • Polecane
Anna Jakubczak Administrator
,
Anna Jakubczak vel RattyAdalan (Redaktor Naczelny) – (1994) poetka, prozatorka, publicystka, redaktor naczelna Magazynu Kulturalnego Horyzont oraz organizatorka spotkań autorskich w Książnicy Pomorskiej. Studentka dziennikarstwa i zarządzania mediami oraz studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Współpracuje ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich, Inku Szczecińskim Inkubatorem Kultury, Regionalnym Stowarzyszeniem Literacko-Artystycznym w Policach, portalem SilesiaYoung, Wydawnictwem Edgard oraz kilkoma polskimi zagranicznymi organizacjami. Swoją twórczość publikowała w wielu antologiach, zarówno w Polsce i zagranicą. Jest stałą autorką w cyklu poetyckim The Year of The Poet, wydawanym przez amerykańskie wydawnictwo Inner Child Press, kierowane przez Williama St. Petersa. Wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie im. Jóżefa Bursewicza O Złotą Metaforę za wiersz Przypinka. Autorka tomu poetyckiego Ars Poetica (Londyn, 2013), w przygotowaniu kolejny tom Rozmowy nocą oraz powieść Wiatr nadziei.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Share via